Ćwiczymy jogę dla bezdomnych zwierząt

Aktualności

ROBIMY DOBRO, KARMA WRACA czyli
ĆWICZYMY JOGĘ DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W niedzielę 24 listopada zapraszamy na lekcję jogi, jogowe
wyzwanie oraz warsztaty na psie i kocie tematy.

Nasze JOGOWE WYZWANIE będzie polegało na próbie wykonania 108 Powitań Słońca, najpopularniejszej i najbardziej znanej sekwencji, gdzie płynnie przechodzi się z jednej pozycji do kolejnej.

WYZWANIE rzuciła producentom karm dla zwierząt i firmom zoologicznym, joginka, Ambasadorka Jogi w PL a jednocześnie behawiorystka zwierząt i trenerka psów Aneta Awtoniuk.

WYZWANIE podjęła firma Mars Petcare, która zobowiązała się, że za każdą osobę, która wraz z Anetą stanie na macie, aby wykonać choćby kilka ze 108 Powitań Słońca, przekaże jedzenie na zimę dla bezdomnych psów i kotów.

Im więcej nas – dwunożnych podejmie JOGOWE WYZWANIE i stanie boso na macie w samo południe 24 listopada w Hali Hawajska, tym więcej jedzenia dostaną psy i koty ze schronisk!

Zaproście więc znajomych z całego kraju, żeby przyjechali do Warszawy i zrobili dobro, bo karma wraca

Przy okazji sprawdzimy, czy jogini bardziej lubią psy czy koty ????Jasne, że to żart! Wiemy, że jogini kochają wszystkie zwierzęta!

Jednak, aby Sponsor wiedział ile jedzenia na zimę ma przekazać kotom a ile psom, my – dwunożni Uczestnicy Wydarzenia oznaczmy się kolorami.
Jeśli chcesz, aby za Twój wysiłek podczas wykonywania Powitań Słońca Sponsor przekazał karmę dla kotów – przyjdź na Wydarzenie w białej koszulce ????. Jeśli chcesz, aby za Twój wysiłek podczas wykonywania Powitań Słońca Sponsor przekazał karmę dla psów – przyjdź na Wydarzenie w czarnej koszulce ????.

Pamiętajcie: kociarze – biała koszulka, psiarze – czarna koszulka.

W chwili, gdy rozpoczniemy wykonywanie sekwencji Powitań Słońca, każdy stojący na macie zostanie policzony i dzięki temu na zakończenie Wydarzenia będziemy wiedzieć, ile jedzenia na zimę „wypracowaliśmy” naszym wysiłkiem! Zrobienie 108 Powitań Słońca z taką intencją będzie czystą przyjemnością.

Sponsor podejmując WYZWANIE Anety Awtoniuk dodał też od siebie extra nagrodę! Za każdą osobę, która wykona pełny cykl 108 Powitań Słońca firma Mars Petcare przekaże smakołyki i przekąski stomatologiczne do pielęgnacji zębów. Aneta już zapowiedziała, że wszyscy trenerzy i behawioryści AZORRES Szkoła dla Psów, Terapia behawioralna, Domowy Hotel w przerwach pomiędzy szkoleniem psów i konsultacjami behawioralnymi w gabinecie będą wykonywać 3 powitania słońca – dla treningu! Do JOGOWEGO WYZWANIA szykują się także Wolontariusze ze Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie i sam dyrektor Lukasz Balcer. Widzieliśmy maty między klatkami, więc musi coś być na rzeczy ;)

Aby przygotować się do JOGOWEGO WYZWANIA o godz. 12.00 rozpoczniemy lekcję jogi. Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy zamierzają wykonywać Powitania Słońca, i tych, którzy z jogą nigdy nie mieli nic wspólnego, i tych, którzy dopiero niedawno zaczęli ćwiczyć. Dla jednych będzie to wspaniała rozgrzewka przed JOGOWYM WYZWANIEM, dla pozostałych merytoryczna lekcja, z której będą korzystać później w domach. Doświadczeni nauczyciele jogi z BOSO NA MACIE poprowadzą lekcję tak, aby każdy mógł ją powtarzać potem w domu – dodatkowa korzyść!

Każdy, kto po lekcji jogi i JOGOWYM WYZWANIU będzie miał wolną chwilę, to czekając, aż pozostali jogini zakończą swoje Powitania Słońca może zajrzeć do naszych kącików tematycznych.

1. AZORRES Szkoła dla Psów, Terapia behawioralna, Domowy Hotel przygotowała krótkie warsztaty na temat języka ciała psów, czyli sygnałów, którymi psy komunikują się z ludźmi i
innymi zwierzętami. Wyobraźcie sobie, że psy też wykonują fragment sekwencji Powitania Słońca, czyli pozycję „psa z głową górę” i jest to bardzo ważny sygnał komunikacyjny. Trenerzy i behawioryści Azorres opowiedzą, co znaczy ten i inne sygnały mowy ciała!

2. Nauczyciele Jogi, czyli Autorzy BOSO NA MACIE i Magazynu JOGA odpowiedzą na wszelkie pytania związane z jogą, rozwieją wątpliwości dotyczące prawidłowego ruchu i treningu, diety, stylu życia, radzenia sobie ze stresem czy technik oddechowych. Możecie zadać każde pytanie, żadne nie zostanie bez odpowiedzi!

3. Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie przygotowały krótkie warsztaty o adopcji psa lub kota ze schroniska. Wolontariusze i pracownicy opowiedzą, jak wybrać zwierzę, do którego będziemy pasować, jak uniknąć problemów i jak mądrze przeprowadzić adopcję i tym samym zmniejszyć liczbę zwierząt przebywających w schroniskach. Promujemy ideę „NIE KUPUJ – ADOPTUJ!”

Wydarzenie zakończymy krótką rozluźniającą, regeneracyjną sekwencją jogi. Zlikwidujemy napięcia powstałe podczas JOGOWEGO WYZWANIA, odpoczniemy, odetchniemy z zadowoleniem, że zrobiliśmy tyle dobrego dla zwierząt i dla siebie. Relaks końcowy jest dla wszystkich, dlatego nie zwijajcie mat, gdy wykonacie swoje Powitania Słońca i będziecie chcieli przejść do kącików tematycznych.


A zatem:
• Zapraszamy Was w strojach do ćwiczeń i z matami 24 listopada 2019 do Hali Sportowej Hawajska przy ul. Dereniowej 48 w Warszawie od godz. 11.30.
• Kociarze przychodzą w białych koszulkach ???? psiarze w czarnych ????
• W samo południe rozpoczniemy lekcję jogi (rozgrzewkę), a bezpośrednio po niej JOGOWE WYZWANIE, czyli próbę zbiorowego wykonania 108 Powitań Słońca
• Za nasz wysiłek Sponsor przekaże jedzenie bezdomnym kotom i psom oraz extra smakołyki i przekąski do pielęgnacji zębów – im więcej nas stanie na matach, tym więcej jedzenia na zimę dostaną zwierzaki
• Kąciki tematyczne dla tych, którzy wcześniej skończą swoje JOGOWE WYZWANIE oraz dla osób towarzyszących i kibicujących joginom ????
• Wspólna jogowa sesja końcowa pozwoli rozluźnić się i odpocząć po WYZWANIU.

Spotykamy się w niedzielę, 24.11, o godz. 11.30 i w samo południe rozpoczynamy robienie dobra – dla siebie, dla zwierząt, dla lepszego świata. Do zobaczenia!

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE