APEL

Aktualności

20.12.2018

APEL!

 Wójt Gminy Celestynów      i        Przewodniczący Rady Gminy Celestynów

Nie zabijajcie nam psów! Przez Państwa organizowana impreza może przyczyniać się do strachu, cierpienia a nawet śmierci naszych podopiecznych.

W związku z otrzymaną informacją, iż w dniu  01.01.2019r. został zaplanowany kolejny raz przed Urzędem Gminy Celestynów  pokaz fajerwerków, uprzejmie informuję, iż wskazana impreza noworoczna może posiadać zdecydowanie negatywne oddziaływanie na zgromadzone w Schronisku Celestynów zwierzęta.

Odległość w linii prostej pomiędzy Urzędem Gminy, a Schroniskiem Celestynów wynosi  niecałe 1,5 km, a więc zarówno blask ogni sztucznych, jak i huk petard może spowodować drastyczne objawy paniki u naszych zwierząt jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Pragnę nadmienić, że już w 2017 roku podczas pokazu ogni sztucznych w dniu 1 stycznia w Celestynowie umarł w naszym Schronisku pies na atak serca. Znaczna cześć dużych i  średnich miast, oraz gmin  w Polsce odstąpiła już w tym roku od pokazu ogni sztucznych motywując tę decyzje dobrem zwierząt. Nasza zabawa nie może równać się z cierpieniu i śmierci niewinnych bezdomnych zwierząt.

Należy pamiętać, że określony artykuł w ustawie o ochronie zwierząt uznaje za znęcanie nad zwierzętami, ich złośliwe straszenie i drażnienie.

Celestynów ze względu na obecność i funkcjonowanie tak dużego Schroniska dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, które winno znajdować się pod szczególna troska włodarzy Gminy. W tym roku obchodzimy 60 lat istnienia naszego schroniska niech nie będzie to rok splamiony śmiercią niewinnych już i tak skrzywdzonych przez los bezdomnych zwierząt. Dlatego zwracam się do Panów  z apelem o odstąpienie od organizacji pokazu fajerwerków i zastąpienie tego widowiska pokazem laserowym.   Łukasz Balcer Dyrektor Schroniska w Celestynowie

 

Przyłącz się do Apelu i wyślij e-maila popierający odstąpienie od organizacji pokazu fajerwerków e-mail: ug@celestynow.pl

 

Dodatkowo wyraź swoje zdanie pod postem na Fb o pokazie sztucznych ogni. https://web.facebook.com/UrzadGminyCelestynow/photos/a.262522150551071/1457893717680569/?type=3&theater

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE