Alert zimowy!

Aktualności

07.02.2021

Apel  Zimowy Celestyniaków??
Zima? jest szczególnie trudnym okresem egzystencji dla zwierząt. Silne mrozy powodują, że zagrożenie to drastycznie wzrasta. Inspektorat Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce co roku ratuje setki zwierząt od śmierci z powodu przemarznięcia organizmu lub wygłodzenia. Pamiętaj:
1. Zapewnić swojemu psu ocieploną budę poprzez wyłożenie jej słomą oraz zakrycie wejścia od góry uchylną klapką.
2. Brak ruchu u psa to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa – spuścić zwierzę z łańcucha podczas silnych mrozów oczywiście na ogrodzonym terenie. Zapewnić mu dużo ruchu.
3. Podawać ocieploną wodę do picia, pozostawienie wody spowoduje jej zamarznięcie
4. Zapewnić ciepłą karmę 2 razy dziennie.
5. Zabrać psa krótkowłosego do domu, a w przypadku wyjątkowych spadków temperatury wszystkie psy.
6. Pamiętaj, że koty wolno bytujące w miastach są naturalnym sprzymierzeńcem człowieka w walce z gryzoniami- zapewnić im wejście do piwnicznych korytarzy w trudnym okresie zimowym
7. U ptaków zachodzi bardzo szybka przemiana materii – sukcesywnie je dokarmiaj w stałych miejscach nie zapominając o systematyczności właściwą karmą.
8. Zwierzęta gospodarskie nie mogą pozostawać bez opieki w otwartym terenie – należy zawiadomić Inspekcję Weterynaryjną w przypadku stwierdzenia takiego faktu.
9. Zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań własnych gminy – o ile spotkasz porzuconego podczas mrozu psa lub kota pamiętaj o telefonie do właściwego urzędu. Ustawa o ochronie zwierząt nakłada taki obowiązek na każdego obywatela R.P.
10. Wpłacić datek na schronisko dla bezdomnych zwierząt, które szczególnie w okresie zimowym jest przepełnione.
Pieniądze można wpłacać na koto: PKO BP VIII O/W-wa 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Zima”.
Na stronie www.celestynow.toz.pl znajduje się zakładka „przekaż darowiznę” z łączem do PayPal i Dotpay (IBAN: PL43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 lub KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW).

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE