Komunikat!!!

Aktualności

16.03.2020

Szanowni Państwo,
w związku z wirusem COVID19, w celu ograniczenia kontaktu osób spoza Schroniska z pracownikami zatrudnionymi do bezpośredniej opieki nad zwierzętami i bezpośredniej obsługi interesantów, dążąc do zapewnienia ciągłości działania Schroniska pomimo epidemii, informujemy, że Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie nadal przeprowadza adopcje, ale z dniem 16 marca 2020 roku wprowadza zakaz wstępu osób z zewnątrz na teren Schroniska.

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranowirusa w Polsce od dnia 16 marca 2020 do odwołania wprowadzamy następujące procedury:

1. Zawieszamy całkowicie wolontariat.

2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu http://www.toz.nazwa.pl/panele_2017/panel_administracyjny/pliki_publiczne/celestynow/pliki/galerie_plikow/pliki_adopcyjne/ankieta_przedadopcyjna_dorosly_pies.pdf   i przesłanie nam jej drogą mailową adopcje@celestynow.toz.pl, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką do schroniska. Osoby adoptujące, po spełnieniu wymogów do adopcji i wcześniejszym umówieniu terminu adopcji, oczekują na załatwienie formalności (podpisanie umowy) przed Biurem Adopcji.

4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) lub mailowy celestynow@toz.pl, być może sprawę uda się rozwiązać bez odwiedzin w schronisku.

5. Zawiesza się przyjmowanie do pracy osób skierowanych do wykonywania pracy społecznie użytecznej (skierowania od kuratorów), w celu zmniejszenia kontaktu otoczenia z personelem Schroniska.

6. Zawiesza się przyjmowania planowych wycieczek.

7. Nie przyjmujemy żadnych darów rzeczowych.

Mamy nadzieję, że sytuacja zostanie szybko opanowana i wkrótce będziemy mogli ponownie witać Was w schronisku. Prosimy wszystkich o zastosowanie się do zaleceń rządu, dbajcie o siebie, bądźcie odpowiedzialni. My zajmiemy się opieką nad psami i kotami z naszego schroniska najlepiej jak potrafimy.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość
Obsługa Schroniska w Celestynowie

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE